S.S.S.

Sık Sorulan Sorular

Resim Kursu Kayıtlarınız ne zaman başlıyor?

Bursa Sanat Evi’ne istediğiniz zaman kayıt olabilirsiniz; fakat en ideal ay Eylül’dür. Eylül ayında kayıt yaptırdığınızda, Ağustos ve Eylül aylarında yapılan Yetenek Sınavları’na hazırlanabilmek için 1 yıllık bir süreniz olacaktır.

 

 

Ben düz veya meslek lisesi çıkışlıyım (Güzel Sanatlar Lisesi mezunu değilim). Daha önce resim eğitimi almadım. Sizce bir güzel sanatlar veya eğitim fakültesi kazanabilir miyim?

Bursa Sanat Evi’nde alacağınız kapsamlı resim eğitimi başarılı olmanızı sağlayacaktır. Çünkü biz, bu işi başarma arzusu duyan bireyin doğru öğretim yöntemleri ile üniversitelerin iyi bölümlerini kazanabileceklerini biliyoruz. Resim Kursu Başarı Listemiz de bunun en önemli kanıtıdır.

 

Bursa Sanat Evi’nde resim kursuna başlarken ne gibi malzemeler gereklidir?

 

Bursa Sanat Evi Resim Kursu‘na başlarken;

1 adet 50×70 cm Duralit,

1 adet 50×70 cm Resim Çantası,

1 er adet 2B, 3B, 4B Resim Kalemi,

1 adet Maket Bıçağı,

1 adet Hamur Silgi

1 adet Normal Silgi

50×70 cm Resim Kağıdı (günde en az 3 adet kullanım için)

2 adet Kıskaç (büyük ve küçük boy)

almanız yeterlidir. İlerleyen dönemler için hocalarımızdan gerekli malzemeleri öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Bursa Sanat Evi’nde Güzel Sanatlara Hazırlık için Resim Kursu almak istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Bursa Sanat Evi’nde Güzel Sanatlara Hazırlık için Resim Kursu almak isteyen kişilerin bize e-posta veya telefon aracılığı ile ulaşarak, bizden görüşme günü talep etmesini istiyoruz. İrtibat bilgilerimize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Telefon veya e-posta ile randevu almadan görüşmeye geldiğinizde, yoğun çalışmalarımız sebebiyle sizinle ilgilenmemiz zorlaşabiliyor. Bu konudaki hassasiyetiniz ve hoş görünüz için teşekkür ederiz.

 

 

 

Yeme-İçme İhtiyacımı Nasıl Karşılayabilirim?

Bursa Sanat Evi, yeme-içme konusunda onlarca farklı seçeneği (restoran, balık restoran, kebap, döner, sulu ev yemekleri, fast food, vb.) bulabileceğiniz Nilüfer semtinde yer almaktadır ve öğrencilerimiz dilerlerse sipariş vererek yemeklerini atölyeden çıkmadan dahi yiyebilmektedir.

 

Şehir dışından geleceğim. Nerede Kalabilirim?

Bursa Sanat Evi’ne şehir dışından gelen öğrencilerimiz aynı zamanda bizim de evlatlarımız. Onların güvenilir, temiz, huzurlu bir ortamda konaklayabilmelerini sağlamak için irtibat halinde olduğumuz özel yurtlar var. Eğer arzu ederseniz, sizi bu yurtlara yönlendirebiliriz. Bursa Sanat Evi, Bursa’nın merkezi bir konumunda bulunduğundan, onlarca yurt şeçeneği bulunmaktadır.

 

Bursa Sanat Evi’ne Ulaşım Kolay mı?

Bursa Sanat Evi’ne alternatif ulaşım araçları ile oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gidip gelebilirsiniz. Otobüs, halk otobüsü, dolmuş, tramvay, BursaRay (hafif raylı sistem) vasıtasıyla ve biraz da yürüyerek (sağlıklı bir hayat için yürüyüş her zaman şart) rahat bir şekilde atölyemize ulaşabilirsiniz.

 

Yazın çok sıcak oluyor. Vantilatörünüz var mı?

Vantilatörler, bulunduğunuz ortamı soğutmayan, üflediği rüzgar ile ortamı serinmiş gibi hissetmenizi sağalayan cihazlardır. Klimalar ise ortamın sıcaklığını arzu ettiğiniz sıcaklık derecesinde tutmaya yarayan cihazlardır. Bu nedenle Bursa Sanat Evi’nde yalnızca klima kullanıyoruz. Tüm dersliklerimizde klimalar mevcuttur. Çalışmalarınızı ideal ortam sıcaklığında, konforlu ve modern hayatın gerektirdiği koşullarda sürdürürsünüz.